Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 860 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

wtorek, 22 marca 2011 9:58
Skocz do komentarzy

 

 

Witaj nam Mateczko Miła, witaj w naszych progach!
Od dni kilku się modlimy i wielbimy Boga.
Chcemy, aby nasze serca były pełne dobra,
by Cię przyjąć godnie, Matuś, boś Ty zawsze szczodra.

Za Twą dobroć wielkie dzięki, Matko Jezusowa.
Za rodziców, dziadków, za nas, że od złego chowasz.
Za to, że do Ciebie zawsze biec możemy śmiało,
gdy nam świat dokucza trochę, gdy zmartwień niemało.

Kłaniamy się Tobie, Pani dzisiaj bardzo nisko.
Serca nam radością biją, że jesteś tak blisko.
Chcemy wielbić Cię Maryjo i otaczać chwałą.
Chcemy śpiewać Tobie pięknie, z serca mocą całą

Bądź nam dobrą Przewodniczką, opiekunką dzieci.
Niech gwiazd wieniec nad Twą głową złotym blaskiem świeci.
Niechaj mamy Pośredniczkę tam u Pana w niebie,
no a dziś w Jakubowicach
czuj się jak u siebie! 

 

 

           Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii trwało trzy doby a  w naszym kościele było w dniach 17-18 marca 2011.  Peregrynacja to "pielgrzymka na odwrót". Nie trzeba jechać do jasnogórskiego sanktuarium, bo kopia słynnego obrazu dotrze do każdej parafii. Obraz jest symbolem tradycyjnej religijności, więc kościelni hierarchowie liczą na mobilizację wiernych przy okazji towarzyszących peregrynacji uroczystości. Mieszkańcy pokazali swoją miłość do Królowej Polski, przybyli licznie aby wziąć udział w uroczystości , wyszli  jej na spotkanie. Cały tydzień trwały gorączkowe przygotowania porządkowe, aby po oczyszczeniu serc, kościół, nasza wieś i całe otoczenie godnie przygotować do przyjęcia Jasnogórskiej Pani. Każdy udekorował  swoje posesje aby było widać, że Nawiedziła nas Czarna Madonna.  Przychodzi do nas Matka, aby zjednoczyć swoje dzieci w jedną rodzinę i sprawić by głową tej rodziny był Jezus Chrystus, Jej Syn, a nasz Pan. Na takie nawiedzenie trzeba przygotować serce i odnowić nasze życie.

 

           Parafianie godnie przyjęli  Matkę Jasnogórską w swojej świątyni.  Fatalna pogoda nie odstraszyła wiernych, którzy w czwartkowe popołudnie zjawili się pod kościołem, by przywitać Obraz. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń naszego kościoła i  parafian, stało się szansą duchowego odrodzenia dla wszystkich.  W czwartek przybyła do nas Maryja , Matka Boża i nasza Matka. Przybyła w kopii Jasnogórskiego Obrazu, przywitaliśmy Ją a Jej obecność rozradowała serca nasze.  Koło godziny 17 do naszego kościoła podjechała niebieska furgonetka z dwiema złotymi koronami na dachu a w środku wspaniały Obraz . Furgonetkę  poprzedził radiowóz,  wozy strażackie a także samochód z kościelnymi dostojnikami. Gdy korowód dotarł na miejsce została wystawiona kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Delegacja strażaków uniosła wysoko Cudowny Obraz Matki Bożej i w procesji ruszyła w kierunku ołtarza, na którym spoczął i  przed którą w kornej modlitwie pochyliły się głowy wiernych. Pod Jej wizerunkiem  położono kwiaty. Nastąpiła ceremonia przywitania Matki a po ceremonii  odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa. Dokładnie o północy odbyła się Pasterka Maryjna . Po zakończeniu tej Eucharystii rozpoczęło się czuwanie modlitewne trwające całą noc. Wierni podzieleni zostali na godzinne modlitewne dyżury, mogli jednak spędzić przed wizerunkiem więcej czasu. Obraz Matki Bożej pozostał u nas do następnego  dnia a obecność Maryi była dla nas Jasną Górą, do której zostaliśmy zaproszeni na osobiste czuwanie. Nawiedzenie zakończyło się w piątek ceremonią pożegnania trwającą od południa, po czym odprowadzono Obraz do następnej parafii, a były nią Skałągi. Było wielkie wzruszenie, łzy w oczach starszych osób, śpiew „Czarna Madonna” na ustach wiernych i odjeżdżające auto-kaplica z Matką Bożą w asyście strażaków. Nawiedzenie zjednoczyło parafian w modlitwie, spotkanie z Panią Jasnogórską było okazją do wewnętrznej odnowy, do zawierzenia jej matczynej trosce, do wzrastania w wierze. Było wielkim przeżyciem zarówno religijnym jak i duchowym.


     Uroczystość niewątpliwie historyczna, należy tylko dziękować Bogu, że mieliśmy szczęście takiej uroczystości doczekać i ją osobiście przeżyć.

 


 czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  60 217  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Poparcie


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 60217
Wpisy
  • liczba: 133
  • komentarze: 145
Galerie
  • liczba zdjęć: 831
  • komentarze: 10
Bloog istnieje od: 2622 dni

Horoskop